SST49LF160C-33-4C-NHE
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
SST49LF160C-33-4C-NHE
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : SST49LF160C-33-4C-NHE
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
MemoryType : Non-Volatile
MemoryFormat : FLASH
Technology : FLASH
MemorySize : 16Mb (2M x 8)
MemoryInterface : Parallel
ClockFrequency : 33 MHz
WriteCycleTime-WordPage : 20µs
AccessTime : 120 ns
Voltage-Supply : 3V ~ 3.6V
OperatingTemperature : 0°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 32-LCC (J-Lead)
Contact Now
SST49LF160C-33-4C-NHE
MemoryTypeNon-Volatile
MemoryFormatFLASH
TechnologyFLASH
MemorySize16Mb (2M x 8)
MemoryInterfaceParallel
ClockFrequency33 MHz
WriteCycleTime-WordPage20µs
AccessTime120 ns
Voltage-Supply3V ~ 3.6V