Microchip Technology PIC24FJ64GU202-I/SO
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC24FJ64GU202-I/SO
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® 24F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 16-Bit
Speed : 32MHz
Connectivity : I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 20
ProgramMemorySize : 64KB (22K x 24)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 8K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2V ~ 3.6V
DataConverters : A/D 9x12b SAR
OscillatorType : External, Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Contact Now
Microchip Technology PIC24FJ64GU202-I/SO IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC
Part.PIC24FJ64GU202-I/SO
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CorePIC
Core Size16-Bit
Speed32MHz